Můj příběh

Dorota Camelia

Vyrůstala jsem v rodinné komunitě s velkým hospodářstvím, a právě to mi dalo mnoho různých podnětů k citlivému vnímání světa. Od mala jsem se zaujetím pozorovala proměnlivost přírody, svět zvířat a zaposlouchávala se do vyprávění životních příběhů. Život jsem vnímala všemi smysly a byla jsem tady a teď. Ze všeho nejvíc jsem milovala houpání na obrovské houpačce a vysedávání na stromech. Ten pocit svobody, síly a radosti vždy konejšil můj vnitřní svět.

 

Setkat se se sebou sama znamená především být v přítomnosti.

 

Důležitou ženou, která mě ovlivnila byla moje babička. Ukázala mi kouzlo bylin, laskavý vztah k přírodě, ke zvířatům, lidem, dětem a hlavně k rodině. Měla těžký život, zažila válku, odloučení od rodiny a jako mladá žena přišla během krátké doby o své dvě malé děti. I přes všechny životní bolesti o kterých otevřeně mluvila, byla chodícím světlem a láskou. Celý život se starala a pečovala o všechny kolem sebe. Byl to její život. Když nastal její čas a potřebovala již odejít, byla smířená, klidná a usmívala se. Dodnes si pamatuji její moudrá slova: „Žij tak, aby ses nikdy nebála pohledu do své minulosti“. Toto se stalo mou mantrou a vzorcem vhodného chování, se kterým jsem vstoupila  do dospělosti.

„Bolest, kterou cítíš dnes, je síla, kterou pocítíš zítra. „                                                                          

Mým rodičům Bůh nadělil tři dcery. Já jsem tou prostřední :)) Jako každé dítě jsem potřebovala moře lásky, přijetí a pozornosti. Život na vesnici byl krásný a přinášel spousta darů a prožitků, ale v té době byl především o těžké práci a praktičnosti. Velmi brzy jsem začala ztrácet svou přirozenost, naučila se potlačovat emoce, přerušit jejich plynulý tok a přijala strategií hodné holčičky, která se mi prakticky osvědčila. Ale většinu dětství jsem stonala – trpěla průduškovým astmatem a silným atopickým ekzémem. Toto mě značně ovlivnilo ve vnímání sebe sama. Tělo je moudré a ví, že emoce jsou energetickým zdrojem a nositeli různorodých poselství, a proto musí ven, jinak tělo začíná ztrácet svou moc. Dnes už vím, že to bylo psychosomatické semínko strachu z odloučení a mé vnitřní volání po blízkosti a fyzickém kontaktu s maminkou. Ono semínko strachu započalo klíčit již těžkým porodem a separační úzkostí, Říkává se, že jak se rodíme , tak žijeme a mě to dává smysl.

„Emoce nám opětovně pomáhají získat plné vědomí sebe sama ve fyzickém těle, projasňují myšlení a ukazují cestu životem. „                                                                          

Můj směr pomáhající profese byl jasný už na základní škole. Tím, že jsem vyrůstala se sestřenící s Downovým syndromem, tak mě lákala péče o postižené děti. Nakonec mě však přitáhl svět zdravotnictví a já se stala profesionální zdravotní sestrou. Brzy jsem se vdávala a toužila jak jinak, po velké rodině. Žila jsem se snahou vše dělat správně – za každou cenu pomáhat, být milá, hodně pracovat, nejlépe zastat i některé mužské práce a na sebe moc nemyslet.  Když se nám s manželem narodila dcera, vnesla do našeho života pocit velkého štěstí. Brzy jsme zatoužili po dalším dítěti, jenže nastaly komplikace – sekundární neplodnost s neúspěšnými IVF a má ztráta centrálního zraku.  S manželem jsme se vůbec neuměli vzájemně podržet a přistupovat k sobě s láskou a respektem, což vyústilo v nefunkční manželství a náročnou, mnohdy bolestivou komunikaci. Zcela odpojena od své ženské podstaty jsem padla na pomyslné dno. Touha po velké rodině se rozplynula jako pára nad hrncem. Můj zrak se natolik zhoršil, že jsem ze dne na den musela skončit v práci v nemocnici a vidina dalšího života byla někde daleko v mlze. Pocity viny, že zřejmě nejsem dost dobrá žena, matka ani manželka se viditelně somaticky odrážely v mém funkčním zraku. Ten se stále zhoršoval až psychicky paralyzoval. Pocit a vidina toho, že nebudu v životě už vidět byl mým obrovským bodem obratu a prozřením!. Potřeba životní změny se stala mým jediným záchranným kruhem. Mé oči se tak staly bránou k moji duši a otevřely cestu k uzdravení – návratu k sobě. Začala jsem se postupně měnit, více cítit, vnímat svoje tělo a jeho potřeby a dovolit si věřit své vlastní intuici.

„Práce s našim nitrem je nedílnou součástí léčby“

Na cestě k sobě

Začala jsem budovat nový domov pro mne a mou dceru, která zrovna procházela citlivým obdobím puberty. S vírou a láskou v srdci, i když strach a nejistota mi byly v patách, jsem se učila novým věcem, dovednostem a umění za sebe i dceru „bojovat“. Vstoupila jsem na cestu osobního rozvoje, která mi přinesla spousta uvědomění, emočního uvolnění, odpuštění a hlavně pochopení souvislostí, bez kterých bych se nikdy neposunula vpřed! Nikdy nezapomenu na můj první vědomý emoční detox,  během týdenního ženského pobytu na Maltě, kdy jsem si dovolila křičet a řvát z plných plic z útesu. To bylo tak úlevné!! Ano, schopnost opustit roli hodné holky a uvolnit se od všeho bolavého, tíživého a destruktivního mi rychle vneslo do života spousta energie radosti, vděčnosti,  lásky a vnitřní svobody. S láskou a velkou jemností jsem začala pečovat o své fyzické i duševní zdraví. Začala jsem nahrazovat a propojovat přírodní léčbu s klasickou, pravidelně detoxikovat své tělo i mysl a být se sebou v neustálém spojení. Můj zrak se od té doby stabilizoval, ekzém z 90% zmizel a léky na průduškové astma se mi podařilo minimalizovat při léčbě půstem. Vrátila jsem se k přírodě, jejím darům – bylinkám, esenciálním olejům a žiji na vlně ženské cykličnosti – tepu Matky Země.  

Stala jsem se lektorkou, koučkou, tělovou terapeutkou léčivého vědomého doteku a průvodkyní žen. Začala jsem pořádat workshopy intuitivní aromaterapie se zaměřením na podporu duševního i fyzického zdraví, přednášky k tématům zdraví, mateřství a partnerství. Pro tyto účely jsem v roce 2017 založila Camelia centrum, které se stalo oázou, podpůrným a bezpečným místem pro všechny potřebné ženy. 

 

„Žij tak, aby ses nikdy nebála pohledu do minulosti, ale abys cítila vděčnost, klid a pokoj ve své duši“

Minulost, přítomnost, budoucnost

Když se dnes podívám zpět, tak vše s pocitem uzdravení ponechávám  minulosti a přijímám s vděčností co mi přišlo do cesty.

Přítomnost je pro mě vědomá pozornost, chvíle tady a teď a s pocitem lásky v srdci, že Jsem.

Když se podívám do budoucnosti, cítím klid a důvěru v Boha – v sebe sama a cítím opravdový smysl svého života

 

Ráda Tě provedu a opečuji skrze...

Dotek

Dopřej si léčivou sílu vědomého doteku, který otevírá cestu k lásce, důvěře a pocitům přijetí.

Sdílení

Najdi cestu k přijetí a pochopení vlastního příběhu skrze sdílení. To vše v bezpečném prostředí plném nesouzení a přítomnosti.

Rituál

Vydej se semnou na cestu do hloubky, kde rituál uvolňuje, léčí, pomáhá uzavřít staré a přivítat nové.

Vůně

Objev voňavou cestu k sobě, vlastnímu poslání, pracovní realizaci, na které Tě podpoří moudrost a síla bylin.

Vzdělání a kurzy

Formální vzdělání

Gymnázium s polským jazykem vyučovacím

Dvouleté nástavbové pomaturitní studium:
Sociálně – právní činnost
Vychovatelství pro mentálně postižené

Vyšší odborné vzdělání:
Diplomovaná všeobecná zdravotní sestra

Certifikovaný výživový poradce se specializací na děti, těhotné a kojící, s DM, na detoxikaci organismu a DNA výživu
Certifikovaný profesionální kouč – Koučink jako umění (Magdaléna Vokáčová)
Certifikovaný lektor metody Životních map (Kamila a Petr Kopsovi)
Certifikovaný lektor komunikačních typů (Kamila a Petr Kopsovi)
Rekvalifikační masérský kurz akreditovaný MŠMT ČR – 2017

Pracovní zkušenosti

MěÚ, sociální odbor – kurátorka pro mládež, sociální pracovnice
Všeobecná zdravotní sestra – ARO, Kardiologie, oční klinika
Zdravotně-sociální pracovník v nemocnici (dětské odd., gynekologie, porodnictví..)
Asistenční role – celostní seminář „Nebe na Zemi“ 2019 – Rudolf Orság

Odborné semináře a kurzy

Kraniosakrální terapie – Marek Bohunický
Dotek, Intimita – Marek Bohunický
Kyvadlo jako pomocný kompas – Marek Bohunický
Raindrop technika
Praha – Aditya Novotný, Young Living
Chorvatsko, Split – Tamara Packer, Young Living
Rituál Zavinování  – Anna Gedre (Ukraina)
Thai rebozo masáž – Anna Gedre
Tvorba bylinných koulí – Anna Gedre
Aromapsychologie – Tereza Machová
Základní kurz vykuřování – Kateřina Polívková
Ženská bylinná napářka – Monika Valová
Průvodce péče o císařskou jizvu – Anna Kohutová                                       Relaxační aroma masáž – Doteky duše                                                Muzikorelaxace kurz akreditovaný MŠMT ČR – 2021                                                     Těhotenská masáž – Mama Baby studio Praha

Osobní rozvoj + ženské živé semináře

Rodinné konstelace – Rudolf Orság
Tančící srdce – Guy Barrington
Od srdce k tělu – Marek Bohunický
Grál posvátného ženství I., II., III. – Karaimi
Maltské Bohyně – Malta – Karaimi
Pánevní dno – Lena Achmeer