Můj příběh

Dorota Camelia Kantor

Už od mala mě bavila proměnlivost přírody, svět zvířat, vyprávění životních příběhů, a hlavně vše pozorovat všemi smysly a být tady a teď. Velké hospodářství a rodinná komunita, ve které jsem vyrůstala mi dala k tomuto citlivému procesu spousta různorodých podnětů.  Ze všeho nejvíc jsem milovala houpání na obrovské houpačce a vysedávání na stromech. Ten pocit svobody, síly a radosti vždy konejšil můj vnitřní svět. 

Setkat se se sebou sama znamená především být v přítomnosti.

Velmi mne ovlivnila babička, která mi ukázala kouzlo bylin, laskavý vztah k přírodě, ke zvířatům, lidem, dětem a hlavně k rodině. Měla těžký život, zažila válku, odloučení od rodiny a jako mladá žena přišla během krátké doby o dvě své malé děti. I přes všechny životní bolesti o kterých otevřeně mluvila, byla chodícím světlem a láskou. Celý život se starala a pečovala o všechny okolo. Byl to její život, a když nastal její čas a potřebovala již odejít, byla smířená, klidná a usmívala se. Dodnes si pamatuji její moudrá slova: „Žij tak, aby ses nikdy nebála pohledu do své minulosti“. Toto se stalo mou mantrou a vzorcem vhodného chování do dospělosti.  

„Bolest, kterou cítíš dnes, je síla, kterou pocítíš zítra. „                                                                          

Mým rodičům Bůh nadělil tři dcery, a já jsem tou prostřední :)) Jako každé dítě jsem potřebovala moře lásky, přijetí a pozornosti, a i když život na vesnici byl krásný a přinášel spousta darů a prožitků, tak byl v té době především o těžké práci a praktičnosti. Velmi brzy jsem začala ztrácet svou přirozenost, naučila se potlačovat emoce, přerušit jejich plynulý tok a přijala strategií hodné holčičky, která se mi prakticky osvědčila. Většinu dětství jsem stonala – trpěla průduškovým astmatem a atopickým ekzémem, které mě značně ovlivnilo ve vnímání sebe sama. Tělo je moudré a ví, že emoce jsou energetickým zdrojem a nositeli různorodých poselství, a proto musí ven, jinak tělo začíná ztrácet svou moc. Dnes už vím, že to bylo psychosomatické semínko strachu z odloučení a mé vnitřní volání po blízkosti a fyzickém kontaktu s maminkou, které započalo klíčit těžkým porodem a separační krizí, Říkává se, že jak se rodíme , tak žijeme a mě to dává smysl.

„Emoce nám opětovně pomáhají získat plné vědomí sebe sama ve fyzickém těle a projasňují myšlení a ukazují cestu životem.“

Můj směr pomáhající profese byl jasný už na základní škole. Tím, že jsem vyrůstala se sestřenící s Downovým syndromem, tak mě lákala péče o postižené děti, ale nakonec mě přitáhl svět zdravotnictví a já se stala profesionální sestrou. Brzy jsem se vdávala a toužila jak jinak, po velké rodině. Žila jsem se snahou vše dělat správně – za každou cenu pomáhat, být milá, hodně pracovat, nejlépe zastat i některé mužské práce a na sebe moc nemyslet.  Když se nám s manželem narodila dcera, vnesla v náš život pocit velkého štěstí. Brzy jsme zatoužili po dalším dítěti, jenže nastaly komplikace – sekundární neplodnost s neúspěšnými IVF a má ztráta centrálního zraku.  S manželem jsme se vůbec neuměli vzájemně podržet a přistupovat k sobě s láskou a respektem, což vyústilo v nefunkční manželství a náročnou, mnohdy bolestivou komunikaci. Zcela odpojena od své ženské podstaty jsem padla na pomyslné dno – touha po velké rodině se rozplynula jako mráček na obláčku, můj zrak se natolik zhoršil, že jsem ze dne na den musela skončit v práci v nemocnici a vidina dalšího života byla někde za mlhou.  Pocity viny, že zřejmě nejsem dost dobrá žena, matka ani manželka se viditelně somaticky odrážely v mém funkčním zraku, který se nenávratně stále zhoršoval až psychicky paralyzoval. Pocit a vidina toho, že nebudu v životě už vidět byl mým obrovským bodem zlomu prozření a potřeby životní změny jako jediného záchranného kruhu. Mé oči se tak staly bránou k moji duši a otevřely cestu návratu k sobě. Začala jsem se postupně měnit, více cítit, vnímat svoje tělo a jeho potřeby a dovolit si věřit své vlastní intuici.

„Práce s našim nitrem je nedílnou součástí léčby“

Na cestě k sobě

S vírou a láskou v srdci, i když strach a nejistota mi byly v patách, jsem s dcerou ve velmi citlivém období její puberty začala budovat nový domov, učit se novým věcem, dovednostem a umět za sebe i dceru „bojovat“. Vešla jsem na dráhu osobního rozvoje, který mi přinesl spousta uvědomění, emočního uvolnění, odpuštění a hlavně pochopení souvislosti! Nikdy nezapomenu na můj první vědomý emoční detox, kdy jsem si dovolila řvát a mluvit  z plných plic. Ano, schopnost opustit roli hodné holky a uvolnit se od všeho bolavého, tížívého a destruktivního mi rychle vneslo do života spousta energie radosti, vděčnosti,  lásky a vnitřní svobody. S láskou a velkou jemností jsem začala pečovat o své fyzické i duševní zdraví, začala nahrazovat a propojovat přírodní léčbu s konzervativní, pravidelně detoxikovat své tělo i mysl a být se sebou v neustálém spojení. Můj zrak se od té doby již nezhoršil, ekzém zcela zmizel a léky na průduškové astma jsem nadobro dennodenně vysadila několik let tomu při léčbě půstem. Vrátila jsem se k přírodě, jejím darům a žiji na vlně ženské cykličnosti – tepu Matky Země.  

Stala jsem se lektorkou, koučkou, masérkou léčivého vědomého doteku a průvodkyni žen. Začala jsem pořádat workshopy intuitivní aromaterapie se zaměřením na podporu duševního i fyzického zdraví, přednášky k tématům zdraví, mateřství, partnerství a pro tyto účely jsem v roce 2017 založila Camelia centrum, které se stalo oázou, podpůrným a bezpečným místem pro všechny potřebné ženy. 

 

„Žij tak, aby ses nikdy nebála pohledu do minulosti, ale abys cítil vděčnost, klid a pokoj ve své duši“

Minulost, přítomnost, budoucnost

Když se dnes podívám zpět, tak vše s pocitem uzdravení ponechávám  minulostí a přijímám s vděčností co mi přišlo do cesty.

Přítomnost je pro mě vědomá pozornost, chvíle tady a teď a s pocitem lásky v srdci, že Jsem.

Když se podívám do budoucnosti, cítím klid a důvěru v Boha – v sebe sama. důvěru ve smysl svého života.

Chceš uzdravit vztah k sobě?
Nechť Tě intuice vede, přesně tam, kam potřebuješ...

Kraniosakrální terapie
Kraniosakrální terapie
Aroma masáž
Masáž bříška bylinnou koulí
Masáž bříška bylinnou koulí
Thai rebozo masáž
Raindrop terapie
Individuální konzultace
Doprovázené poutě
Thai rebozo masáž
Rituál zavinování
Ženské kruhy
Živé akce

Vzdělání a kurzy

Formální vzdělání

Gymnázium s polským jazykem vyučovacím

Dvouleté nástavbové pomaturitní studium:
Sociálně – právní činnost
Vychovatelství pro mentálně postižené

Vyšší odborné vzdělání:
Diplomovaná všeobecná zdravotní sestra

Výživový poradce se specializací na děti, těhotné a kojící, s DM, na detoxikaci organismu a DNA výživu
Certifikovaný profesionální kouč – Koučink jako umění (Magdaléna Vokáčová)
Certifikovaný lektor metody Životních map (Kamila a Petr Kopsovi)
Certifikovaný lektor komunikačních typů (Kamila a Petr Kopsovi)
Rekvalifikační masérský kurz akreditovaný MŠMT ČR – 2017

Pracovní zkušenosti

MěÚ, sociální odbor – kurátorka pro mládež, sociální pracovnice
Všeobecná zdravotní sestra – ARO, Kardiologie, oční klinika
Zdravotně-sociální pracovník v nemocnici (dětské odd., gynekologie, porodnictví..)
Asistenční role – celostní seminář „Nebe na Zemi“ 2019 – Rudolf Orság

Odborné semináře a kurzy

Kraniosakrální terapie – Marek Bohunický
Dotek, Intimita – Marek Bohunický
Kyvadlo jako pomocný kompas – Marek Bohunický
Raindrop technika
Praha – Aditya Novotný, Young Living
Chorvatsko, Split – Tamara Packer, Young Living
Rituál Zavinování  – Anna Gedre
Thai rebozo masáž – Anna Gedre
Tvorba bylinných koulí – Anna Gedre
Aromapsychologie – Tereza Machová
Základní kurz vykuřování – Kateřina Polívková

Ženská bylinná napářka – Monika Valová

Průvodce péče o císařskou jizvu – Anna Kohutová

Relaxační aroma masáž – Doteky duše

Osobní rozvoj + ženské živé semináře

Rodinné konstelace – Rudolf Orság
Tančící srdce – Guy Barrington
Od srdce k tělu – Marek Bohunický
Grál posvátného ženství I., II., III. – Karaimi
Maltské Bohyně – Malta – Karaimi
Pánevní dno – Lena Achmeer