Kraniosakrální terapie

Dotek plný harmonie a uvolnění

Kraniosakrální terapie

Jemná, doteková terapie, přinášející hluboké psychické, duševní i fyzické uvolnění.

Má blahodárný vliv na harmonizaci nervového systému; skrze nalezení zdroje problému pomáhá rozpouštět a uvolňovat fyzické i emocionální symptomy, je zdrojem k navrácení a podpoře životní energie a otevřenou bránou k uvědomování si a přijetí svého těla i duše.

Naše zdravé tělo, mysl a duch jsou propojené  a v dokonalé rovnováze. Pokud nás ale něco z této rovnováhy vyvede (stres, nemoc, trauma, apod.), projeví se to tělesnými, mentálními nebo emocionálními potížemi.

Co je kraniosakrální biodynamika?

Kraniosakrální biodynamika je terapeutická technika, jak celostně a bezpečným přístupem pomoci našemu systému najít cestu k rovnováze, tedy zpět ke zdraví. Název terapie vychází z latinských názvů pro lebku (cranium) a kost křížovou (sacrum). Kořeny této techniky sahají do dávné doby klasické medicíny-osteopatie, kdy se zjistilo, že lebeční kosti nejsou ve skutečnosti srostlé, ale že se pohybují pomalým rytmickým pohybem – tzv. Dechem života.

Životní síla, která tento dech uvádí do pohybu, prostupuje celé naše tělo, každá buňka následuje tento nepatrný, pravidelný pohyb, který má svůj vlastní rytmus, nezávislý na dechu a tepu srdce. Tyto pohyby a rytmy umí terapeut vnímat skrze své citlivé ruce, ale nedodává klientovi vlastní energii, nýbrž mu pouze pomáhá podpořit tuto životní sílu. Pokud je proudění primárního dechu pravidelné a silné, v celém těle se rozplývá Zdraví.

Kdy tato metoda pomáhá

Při zdravotních potížích
Při léčení traumatu a posttraumatických syndromů​
Jako podpora pro těhotné a maminky po porodu
Jako podpora v procesu osobního růstu

Pro koho je terapie určena

Terapie je vhodná pro všechny věkové kategorie – od miminek až po seniory.

Osobně pracuji pouze s ženami.

Kraniosakrální terapii nedoporučuji čerstvě po vážném úrazu či operaci hlavy, páteře apod., u psychóz a akutních emočních stavech!

Jak terapie probíhá

Osobní konzultace 

Je pro mě velmi důležité, co a jak aktuálně řešíte, jak se cítíte fyzicky i psychicky, s jakým záměrem na terapií přicházíte. Skrze zvědomění  pocitů, prožívaných ve Vašem těle, Vás jemně vedu k vlastním zdrojům. Nastavíte si vlastní hranice doteků a pro podporu samotné terapie si můžete zvolit vlastní vůni čistých terapeutických esenciálních olejů, které pak vdechujeme nebo aplikujeme na tělo. Poté přichází samotné ošetření na lehátku.

Samotná terapie 

Ležíte oblečená, já s důvěrou a respektem začínám přikládat ruce na a nebo pod tělo. K hlubokému navození relaxace začínám dotekem na ramenou, rukou a nohou. Poté pokračují na ostatních částech těla dle intuice. Celou dobu jsem ve velmi lehkém a respektujícím kontaktu.  Jak se začne Vaše tělo v klidu uvolňovat, může začít zpracovávat aktuální témata, která si samo určí. Dle potřeby společně vědomě komunikujeme a já naslouchám projevům Vašeho zdraví, což pomáhá uvést celý systém do harmonie a zahájit léčivé procesy. Ty se aktivují na všech úrovních – fyzické, psychické, emocionální i spirituální. Během ošetření se často dostanete do stavu hluboké relaxace a tělo tak regeneruje své energetické zdroje. Během ošetření se Vám může chtít spát a můžete i usnou nebo naopak Vás to může vést do pocitů a emocí spojených např. s návratem do dělohy, po porodu či jiných životních období.

Závěrečná relaxace, odpočinek a doporučení 

Na závěr Vám dopřeji čas nechat vše pozvolna doznít a dle potřeby dávám prostor na závěrečné sdílení vašich vjemů a prožitků. Sama Vám nabídnu své vhledy do vašeho aktuálního stavu a tipy a doporučení, jak můžete pracovat na tom, abyste se cítila lépe.

Příběhy mých klientek

Vaše reference již brzy doplníme
Dorota Camelia
KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

Cena a zvýhodněné balíčky

Jednorázová terapie

60 minut

1.200 Kč

Frekvence ošetření je individuální.

Pro docílení větších změn doporučuji projít sérii 6-10 ošetření s kratším odstupem (1–2 týdny).

Kranio s Ženskou bylinnou napářkou

90 minut

1.800 Kč

Nádherná jemná péče spojující  účinky bylinné napářky a kraniosakrální terapie. Bezpečná náruč tepla, bylinné vůně a hluboký vědomý klid dopřeje každé ženě naladění se na sebe a ukotvení se v jemnosti a vnitřní síle.  

Storno podmínky

Při zrušení dohodnuté terapie méně než 24 hodin předem, účtuji storno poplatek ve výši 50% z ceny terapie.
Děkuji za pochopení.

Objednejte se

NA KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPII

Kontaktní formulář